Satış Teknikleri Tavsiyeleri 2022

Satış Teknikleri Tavsiyeleri 2022

Sizler için en etkili satış teknikleri tavsiyelerini derledik. Geleneksel pazarlama sektörü yerini azar azar online ticarete bırakıyor. Etkili satış teknikleri sayesinde müşterilerinize doğrudan ulaşıp ihtiyaçları tam ne ise onu karşılarına çıkarmak olası ve bunlar sizin satışlarınızı direkt artıracak satış teknikleridir. Artık somut ürünlerin toptan satışları dahi internetten üstünden gerçekleşiyor. Tüm bunlara karşı kayıtsız kalmanın zorlaştığı günlerde insanoğlu da fiziki mağazalarını azar azar online mağazalara dönüştürüyor.

Gün geçtikçe zaman hepimiz için fazlaca daha değerli bir hal alıyor. Zamanlarını fiziki mağazalarda ürünleri reyon sergen gezerek yitirmek istemeyenler ise bir fazlaca fazla. Alıcılar artık mağaza mağaza gezip zaman kaybetmek yerine alacağı çoğu ürünü web üstünden sipariş ediyor. Böylece gün geçtikçe e-tecim gelişiyor ve dönüşüyor.

Satış Teknikleri Tavsiyeleri


Tüm bu gelişimin farkına varan yeni girişimciler de dahil olmak suretiyle bütün satıcılar doğrudan olarak e-ticarete yöneliyor. Bu durumda ise pazardaki rakip sayısı günden güne artıyor ve doğru orantılı olarak da rekabet artışa geçiyor. İşte bu durumda ise hepimiz kendini öne çıkartmak ve daha oldukca satış yapmanın yolunu arıyor.

Siz de mağazanızı kurdunuz ama hedefinize ulaşacağınız satışlar yapamıyorsanız bu yazımız tam da size nazaran. İşte etken satış yapmanın yollarını açıklıyoruz.

Öncelikle yapmanız gereken şey sektörünüze ait pazarı araştırmak olmalıdır. Ürünleri incelemeli, ürün açıklama ve fiyatlarına dikkat etmeli, rakiplerinizin kampanyalarını ve satış tekniklerini incelemelisiniz.
Yaptığınız pazar araştırmasına ait sonuçları dikkate alarak bir pazarlama stratejisi oluşturmalı ve buna müsait ilerlemelisiniz.


Tüketici tercihleri, ürünlere olan yönelim, trendler ve gereksinimleri fazlaca iyi analiz etmelisiniz. Bu analizler yardımıyla ürün portföyünüze karar vermeli ve bu portföylere uygun olarak satışını yapacağınız ürünleri belirlemelisiniz.


Ürünleri belirlediniz, pazar araştırmalarını yaptınız. Sırada ise doğru fiyatı belirlemek var. Pazardaki aynı ürünü daha yüksek bir fiyatla satıyorsanız şayet diğer üründen daha kaliteli bir yapıda olmasını sağlamalısınız. Kalite olarak düşük fiyat olarak yüksek satışlar yapmış olursanız bu işletmeniz için doğru bir hareket olmayacaktır.


İnternet sitenize koyduğunuz ürünlere dair içerikleri doğru yayınlayın. Satışını yapmış olduğunuz ürünün fotoğrafı ile müşterinin eline ulaşan ürünün görüntüsü mutlaka aynı olmalıdır. Tüm bunlar sizin gelecek satışlarınızı etkileyecek unsurlardır.


Sosyal medyanın bütün nimetlerinden yararlanın. Firmanızı etkisinde bırakan sunumlarla toplumsal platformlar üstünden tanıtın. Reklamlar verin. Influencerlar ile çalışın. Tüm bunlar cevabında firmanız tanınacak ve satışlarınızı hayli yükseltecektir.


Sipariş edilen ürünlerinizi kargolarken paketin içerisine minik hediyeler koymayı unutmayın. Çoğu alıcı firma tarafından sürprizle karşılaştığında o firmaya daha bağlı oluyor. Önemseyerek kargoladığınız her siparişe ise böylece bir yenisi ekleniyor.

Satış Teknikleri Tavsiyeleri 2022

Tele Satış


Telefon aramaları ile meydana getirilen pazarlamalar oldukca yaygın bir pazarlama biçimidir. Hedef kitleyi doğru seçerek yapmış olduğunuz aramalar ilk aramada başarıya ulaşmış olamasa da ikinci veya üçüncü aramalarda ikna kabiliyetinize bağlı olarak başarıya ulaşmaktadır.

Sms ile satış

Bir diğer yaygın pazarlama yöntemi ise sms ile pazarlama yapmaktır. Hedef kitlenize ait numaralara gönderdiğiniz bilgilendirme makaleleri, kampanyalar, bir ilkin siparişine müsait ürün tanıtımları ile onlara kendini hatırlatabilir, sitenize yine müşteri olmalarını sağlayabilirsiniz.

Mailing İle Satış


E-mail satışları da minimum telefon aramaları ve sms kadar önemli bir satış yöntemidir. Satış yapmış olduğunuz web sitesine üye olan her kullanıcıya ait bir mail bulunmaktadır. Her türlü kampanya, bilgilendirme yazıları ve iletişimi bu mail adresleri üstünden gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm bu tarz şeyleri yaparken unutmamanız ihtiyaç duyulan asıl şey müşterilerinizle olan bağınızı koparmamaktır. Sizinle anında iletişime geçmek isteyen müşterileriniz için ise yapmanız ihtiyaç duyulan şey oldukça kolay: Supsis Canlı Destek Sistemi’nden yararlanın!

Dijital Reklam Kanalları ile satış


Dijital ortamlarda en önce google ads gibi reklam araçlarını kullanıp satışlarınızı artırmak daha da mümkündür. Ayrıca bunun yanında facebook ads yahut bilinmiş olduğu üzere Meta adı altında (facebook, instagram) benzer biçimde birçok sosyal medya platformunda reklamlar verebilirsiniz.

Günlük bütçenizi ve görsellerinizi ayarlayıp muayyen hedef kitleler oluşturuyorsunuz ve peşinden reklamınız incelemeye alınıp yayınlanmaya başlıyor. İlk etapta maliyet olarak bir ihtimal sizleri zorlayabilir fakat bu reklamların satışa dönüşme oranları daha yüksek olacaktır. Ayrıca youtube kanalı açarak ürününüzü youtube platformundan da tanıtmanız, oradan da reklamlar vererek satışa dönüştürmeniz çok mümkündür.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık