League of Legends 10 Hileli Kostüm Tavsiyesi
  1. Ana Sayfa
  2. Diğer

League of Legends 10 Hileli Kostüm Tavsiyesi

1

Birazdan öğrenecek olduğunuz kostümlerin tamamı gerçekten “avantajlı” kostümler olduğu için “Hileli kostüm tavsiyesi” şeklinde sizlere paylaşıyoruz. Oyunda size muhtelif ufak avantajlar sunuyorlar. Bu da hileyle oynuyormuş benzer biçimde his veriyor.

10 Adet Hileli Kostüm Tavsiyesi

League of Legends’ın ilgi çekici bu kostümleri profesyonel mecrada kullanması yasaklanmış birtakım kostümleri de içerir. Dolayısıyla Riot Games bu kostümlerin minimum bile olsa belirli düzeyde avantaj kattığından haberdar şimdi bu kostümlerin neler olduğuna bir göz atalım.

Mecha Kha’Zix


Mecha Kha’Zix kostümü 27 Eylül 2012 tarihinde çıkarılmış standart kostümlerden biridir. Bu kostümün fiyatı 1350 RP olarak belirlenmiştir. Kostüm rakipleri etkilemekten daha fazlaca kullanıcısı için muazzam bir avantaj sunan yapıdadır.


Bu kostümü kullanırken rakibin izole olma durumunu daha net bir şekilde takip edersin. Bunun temel nedenlerinden birisi kostüme ilişkin seslerin diğerlerine gore oldukça daha belirgin olmasıdır. Böylece ne zaman hamle yapıp yapmayacağını daha net bir halde atama şansın vardır.

PROJECT: Ashe – KOD ADI: Ashe


PROJECT: Ashe kostümü 2 Ağustos 2016 tarihinde çıkarılmış ve “Legendary” statüsünde olan bir kostümdür. Bu kostümü 1820 RP karşılığında mağazadan satın alabilmek mümkündür. Kostümün ise fazlaca ilginç bir pozitif yanları vardır. Hileli kostüm tavsiyesi kategorisinde ilgi çekicidir.

Bu kostümde özel kabiliyetini kullandığın zaman büyük okun görsel olarak çok daha dar (veya küçük) bulunduğunu görürsün. Fakat gerçekte hedef kutusu oldukça daha büyüktür. Dolayısıyla oktan kaçacağını düşünürsün ama oka yakalanıp sersemletme tesirini yemiş olursun.

Kostümün Türkçe ismi KOD ADI: Ashe şeklindedir.

Archlight Varus – Işık Oku Varus


Arclight Varus kostümü 5 Aralık 2012 tarihinden çıkarılmış standart kostümlerden biridir. Bu kostümü 975 RP karşılığında mağazadan satın alabilmek mümkündür. Kostümün avantajı ise zemin ile özel yeteneğin etkisi içinde gizlidir.

Bu kostümde hususi kabiliyeti kullandığın vakit giden okun gözükmesi diğer kostümlere göre çok daha zor olsa gerek. Dolayısıyla rakipleri yakalaman oldukça daha kolaydır. Rakip ne olduğunu anlayamadan yere çakılı kalır ve hareket edemez. Bunu zemin ile yeteneğin görseli arasındaki zıtlığa borçlusun.

Kostümün Türkçe adı Işık Oku Varus şeklindedir.

Arctic Ops Gragas


Arctic Ops Gragas kostümü 25 Ocak 2018 tarihinde çıkarılmış standart kostümlerden biridir. Bu kostümü 1350 RP karşılığında mağazadan satın alabilmek mümkündür. Kostümün avantajı ise tamamen özel yeteneğinde gizlidir.

Bu kostümde özel yeteneği kullandığın vakit zemin ile gri fıçının renk uyumunu görmüş olursun. Bu renk uyumluluğu kullanılan fıçının nerede ise fazlaca az gözükmesini sağlar. Rakip için harika bir dezavantajdır. Senin için ise çok önemli bir avantaj.

Kostümün Türkçe ismi Kutup Harekatçısı Gragas şeklindedir.

Infernal Diana – Zebani Diana


Infernal Diana kostümü 21 Nisan 2016 tarihinde çıkartılmış standart kostümlerden biridir. Bu kostümün fiyatı 1350 RP olarak belirlenmiştir. Kostüm rakipler açısından fark edilmesi zor efektlere haizdir. Özellikle pasif kabiliyeti kovuşturmak çok güçtür.
Bu kostümü kullanırken edilgen yeteneğinden extra verim alabilirsin. Normalde yetenek parladığı vakit rakipler tarafınca fark edilir. Fakat bu kostümde Diana aslına bakarsan parlak olduğundan bu fazlaca ayrım edilmez. Dolayısıyla sana değişik stratejiler geliştirme fırsatı sunar.

Kostümün Türkçe adı Zebani Diana şeklindedir.

Vandal Gragas


Vandal Gragas kostümü 3 Mart 2012 tarihinde çıkarılmış Legacy statüsüne sahip kostümlerden biridir. Bu kostümün fiyatı etiketi 975 RP şeklindedir. Kostümün en avantajlı yanı ise otomatik saldırı animasyonunun beklendiği gibi çalışmamasıdır.

Bu kostümde W yeteneğini kullandıktan sonrasında otomatik saldırı animasyonu hiç yokmuş benzer biçimde bir görünüm ortaya çıkar ve süratle değişik bir hamle yapma şansı elde edersin. Bu vaziyet Gragas’ın takip edilme durumunu olabildiğince zorlaştırır.

Kostümün Türkçe adı Vandal Gragas şeklindedir.

Star Guardian Ahri – Yıldız Muhafızı Ahri


Star Guardian Ahri kostümü 7 Eylül 2017 tarihinde çıkarılmış Legendary statüsüne sahip kostümlerden biridir. Bu kostümün fiyat etiketi 1820 RP şeklindedir. Kostümün en avantajlı yanı ise iki yeteneğe ait olan partiküllerin karıştırılmasıdır. Hileli kostüm tavsiyesi listesinde Ahri’nin diğer herolara nazaran daha avantajlı olduğu görünüyor.

Bu kostümde özel yeteneğin efekti ile W yeteneğinin efekti birbirine fazlaca benzerdir. Dolayısıyla ikinci defa özel yeteneğini kullandığında oyuncuların bir kısmının bunu W kabiliyeti olarak düşünme şansı vardır. Rakip açısından harbiden kafa karıştırıcı bir durumdur.

Kostümün Türkçe ismi Yıldız Muhafızı Ahri şeklindedir.

Pulsefire Twisted Fate


Pulsefire Twisted Fate kostümü 17 Mayıs 2018 tarihinde çıkartılmış standart kostümlerden biridir. Bu kostümün fiyatı 1350 RP olarak belirlenmiştir. Kostüm rakipler tarafınca ayrım edilmesi güç kabiliyet efektlerine haiz olduğu için ilgi çekicidir.


Bu kostümü kullanırken Q yeteneğinin kullanıldığını fark etmek kolaydır. Fakat yetenekteki kartların boyutu normal değerinden biraz daha küçük gözükür. Bu konum yetenekten sıyrıldığını düşünen rakiplerin hasar alması demektir. Ayrıca E yeteneğinin belirteci birazcık daha sönük gözükür.

Kostümün Türkçe ismi Pulsefire Twisted Fate şeklindedir.

Elderwood Ahri


Elderwood Ahri kostümü 29 Ağustos 2019 tarihinde çıkarılmış standart kostümlerden biridir. Bu kostümün fiyatı 1350 RP şeklindedir. Kostümün en avantajlı yanı ise beceri efektlerine ait renklerin karmaşa olması ve oyuncuları yanıltmasıdır.

Bu kostümde Q, W ve R yeteneklerinin efektleri nerede ise birbirine benzerdir. Bu nedenle hangi yeteneğin kullanıldığını algılamak kimi vakit güç olabilmektedir. Özellikle takım savaşı şeklinde karmaşık bir ortamda kullanıldığında can can sıkan olabilen bir kostümdür.

Kostümün Türkçe adı Ağaç Ata Ahri şeklindedir.

Elementalist Lux


Elementalist Lux kostümü 28 Kasım 2016 tarihinde çıkarılmıştır Ultimate etiketine sahip kostümlerden biridir. Bu kostümün fiyatı 3250 RP olarak belirlenmiştir. Kostümün en büyük avantajı ise kolay saldırı efektinde gizlidir.

Bu kostümü kullanırken basit taarruz gerçekleştirme efektiyle Q ve E kabiliyetlerini kullanma efektlerinin oldukça benzer olduğunu ayrım edeceksin. Bu konum rakibi yanıltma özelliğine sahiptir. Ayrıca Q yeteneğindeki kürenin diğer kostümlere bakılırsa daha yavaş hareket etmesi laf mevzusudur.

Kostümün Türkçe adı Elementalist Lux şeklindedir.

10 Adet hileli kostüm tavsiyesi yazımızın sonuna geldiğimizde görmekteyiz ki ağırlıklı olarak büyü heroları bu konuda çok avantajlı. Özellikle Ahri’nin gördüğünüz üzere 2 adet hileli kostüm tavsiyesi yer almaktadır.

hileli kostüm tavsiyesi
hileli kostüm tavsiyesi
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap