En İyi WordPress Eklenti Tavsiyeleri 2022
  1. Ana Sayfa
  2. E-Ticaret Tavsiyeleri

En İyi WordPress Eklenti Tavsiyeleri 2022

1

En iyi 2022 WordPress eklenti tavsiyeleri, yeni yılda WordPress tabanlı web sitelerinizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak. Açık kaynak kod sayesinde WordPress siteleri kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Eklentiler sayesinde gerekli önlemler alınır ve sayfa herhangi bir kod bilgisi olmadan aktif hale getirilir.

Jetpack

Jetpack, diğer yıllarda olduğu gibi 2022’de de kullanmanız gereken eklentiler arasında yer alıyor. Tek bir eklenti ile web sitenize fark edilir bir hız kazandırmak istiyorsanız bu eklenti doğru seçimdir. Jetpack, çeşitli eklentilerde bulabileceğiniz özellikler sunar, ör. B. sadece web sitenizin hızını artırmakla kalmaz, aynı zamanda güvenliğini de artırır, web sitesi yedeklemesine baskın yapar ve sosyal medya paylaşım düğmeleri ekleyin.

Jetpack eklentisi buradan bulunabilir.

WP Fastest Cache

Yavaş açılan web sitenizi hızlandırmak istiyorsanız bu eklenti ile kolayca yapabilirsiniz. Sayfanızı çok hızlı bir şekilde entegre eden eklenti, kolay kullanımından dolayı da bir avantaja sahiptir. Özellikle yükleme sürelerini azaltarak ziyaretçiler için iyi bir deneyim sunar ve arama motorları için SEO puanınızı artırır.

WP Fastest Cache eklentisini buradan bulabilirsiniz.

Rank Math WordPress SEO Plugin

İlk öne çıkan, son zamanlarda oldukça popülerlik kazanan Rank Math SEO eklentisidir. Eklenti, sayfa arama motorunu dostu hale getirirken, kullanım kolaylığı açısından da tercih edilmektedir. Tüm temel SEO ayarlarını kolayca yaparak web sitenizi görünür hale getirmeye yardımcı olur.

Rank Math WordPress eklentisine buradan ulaşabilirsiniz.

Elementor

WordPress sayfa düzenleme işlemi bazen çok karışıp kötü bir hale gelebiliyor. Bu yüzden hem sayfayı güzelleştirmek hem de temiz çalışmak için page builder eklentileri kullanıyor. Elementor eklentisi bu işi en iyi yapanlardan.

Sayfalarınızı en ince ayrıntısına kadar tasarlamak istiyorsanız Elemantorsizin için iyi bir seçim olacaktır. Bu eklenti, hemen hemen her şey için sürükle ve bırak desteği olan kendi kendine yeten bir WordPress eklentisidir. Metin, resim, form ve hatta videolar veya Google Haritalar gibi çerik ekleyebilirsiniz.

En İyi WordPress Eklenti Tavsiyeleri
En İyi WordPress Eklenti Tavsiyeleri

TranslatePress

TranslatePress, tüm WordPress sitenizi doğrudan ön uçtan görsel olarak çevirmenize olanak tanıyan en iyi çeviri ve çok dilli eklentilerden biridir. Bu eklentinin diğerlerinden farkı, web sitenizde gördüğünüz her şeyi farklı dillere çevirmenizi ve değişiklikleri gerçek zamanlı olarak görmenizi sağlayan görsel çeviri arayüzüdür. Tek yapmanız gereken web sitenizde gezinmek ve çevirmek istediğiniz alanları canlı editörden çevirmek…

TranslatePress, WooCommerce ve sayfa oluşturucular dahil olmak üzere herhangi bir tema veya eklenti ile tamamen uyumludur. Eklenti, standart metnin yanı sıra, web sitenizdeki görüntüleri, kaydırıcıları, açılır pencereleri, formları ve herhangi bir alanı kolayca çevirmenize olanak tanır. Eklenti GPL’dir ve kendi kendine barındırılır. Bu nedenle, çevirilerinizin herhangi bir nedenle kaybolması konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Web sitenizin çevirisini hızlandırmak için eklentide bulunan otomatik çeviri seçeneklerini kullanabilir ve gerekirse çevirileri manuel olarak iyileştirebilirsiniz.

WP.org’da bulunan ücretsiz bir sürümün yanı sıra, TranslatePress eklentisinin ayrıca, sınırsız dil eklemenize, bir ziyaretçinin dilini otomatik olarak algılamanıza, farklı diller için farklı gezinme öğeleri görüntülemenize ve çok daha fazlasına izin veren çeşitli eklentiler sunan premium bir sürümü vardır.

TranslatePress eklentisine buradan ulaşabilirsiniz.

Canlı Destek Uygulaması Supsis

Canlı destek sistemi sadece satışları kolaylaştırıcı bir etkiye sahip değildir. Müşterilerinize ürün ve hizmetleriniz hakkında bilgi yaymak için kullanabileceğiniz iletişim kanalarından birisidir. Web sitenizdeki bilgileri canlı destek sistemiyle kullanıcıya daha etkili aktarabilir ve böylece müşteri tabanınızı genişletirsiniz. Canlı destek sistemi başta web sitesi satışı yapan markalar olmak üzere farklı pek çok alanda kullanılır

Supsis Canlı Destek eklentisine buradan ulaşabilirsiniz.

WooCommerce

WordPress eklentileri, 2022’de e-ticaret kullanıcılarına da hitap edecek. Alanında neredeyse tek olan WooCommerce, e-ticaret yapmak isteyenlerin ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılamaktadır. Eklenti, sitenizi tamamen e-ticarete hazır hale getirerek hemen satışa başlamanıza olanak tanır. Ürün ekleme, sipariş alma ve benzeri durumları basitleştiren bu eklenti, web sitenizi başarıyla eksiksiz bir online mağazaya dönüştürüyor.

Buradan Ulaşabilirsiniz.

WP Sweep

Ücretsiz WordPress eklentileri arasında bulunan WP Sweep sitenizin genel temizliğini yapmanız için yardımcı oluyor. Elbette bu temizliği detaylı şekilde gerçekleştirebiliyor. İstenmeyen yorumları tek seferde silme, bozuk bağlantıları giderme, gönderi meta verilerini düzenleme gibi pek çok işlemi eklenti ile yapabilirsiniz. Bu sayede siteniz daha güvenli olabileceği gibi aynı zamanda hız açısından da verimlilik kazanacak.

WP Sweep eklentisine buradan ulaşabilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yap