En İyi Online Oyun Tavsiyeleri 2022
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Tavsiyeleri

En İyi Online Oyun Tavsiyeleri 2022

0

Arkadaşlarımızla online oyunları oynamak mükemmel bir çözümdür. En iyi online oyun tavsiyeleri yazımızda 2022’de en popüler oyunları inceleyeceğiz. PC, PS4, Xbox’da oynayabileceğiniz online oyunlar, çevrimiçi buluşmak, sohbet etmek ve beraber deneyimler yaşamak için iyi bir fikir. Ancak, online oldukca oyunculu oyun sunan bu kadar oldukça oyun varken, hangisinin pc için en iyi online oyun olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? İşte hepimiz burada devreye giriyoruz, sizler için en iyi online oyunlar pc listemizi derhal inceleyin.

En iyi Online Oyun Tavsiyeleri

PUBG


PC’de, konsolda ve mobilde oynanabilen oyun, ücretsiz bir şekilde indirilebiliyor. Farklı platformlar arasındaki oyuncular birbiri ile oynayabilir. Oyun Epic Games tarafından tasarlanan Fortnite, fazlaca oyunculu bir oyundur. Her oyuncunun beklentilerine uygun 4 oyun modu bulunmaktadır. Bunlar dünyayı kurtar, kreatif, deli parti ve battle royel olmaktadır.

Oyunda genel hatlarıyla kara parçasına bırakılan oyuncu 99 oyuncu arasından ölüm kalım mücadelesi veriyor. 3 sene önce çıkan bu oyunun yeni güncellemelerini almak için platformlar kullanılabilir. Küçük yaşlarındaki oyuncuların da oyunu anne baba kontrollerinin sağlanması ile oynanması mümkündür.

OverWact

online oyun tavsiyeleri
online oyun tavsiyeleri


Blizzard tarafınca geliştirilen Owerwatch, çevrimiçi oynanabilen bir oyundur. 2014 yılında duyurusu yapılan bu oyun takım tabanlı oldukça oyunculu bu oyun birinci kişi nişancı oyunu olarak tanımlanabilir. 24 Mayıs 216 senesinde ise dünya genelinde çıkış yapmıştır. Oyunda her kahramanın benzersiz özellikleri bulunuyor.

6 kişilik iki takım halinde oynanan oyunda her oyuncu için 32 kahraman arasından seçim yapması söz mevzusudur. Oyunda takımlar haritalara hususi görevler alır ve belirlenen hedefleri tamamlamakla görevlidir. Oyun piyasaya sürüldüğünden beri tertipli olarak oyuna yeni modlar, haritalar ve yeni karakterler ekleniyor.

Valorant

valorant
En İyi Online Oyun Tavsiyeleri 2022 7

CS:GO, 2012’den beri rekabetçi FPS oyunlarının zirvesi olarak rakipsiz bir şekilde oturdu. Mekanik beceriyi ödüllendiren atış mekaniği, oyunculara sürekli olarak stratejik değişiklikler yapmalarını sağlayacak cephaneliği ve mükemmel dengelenmiş haritaları ile bu alanda yıllarca zirvedeydi. Bazı oyuncular tarafından hala o zirvede olabilir fakat Valorant, CS:GO için saydığımız tüm bu özellikleri bünyesinde barındırmasıyla bir adım öne çıkıyor.

Oyunu henüz oynamadıysanız, YouTube’da oyunla ilgili paylaşılan videoları izlemenizi tavsiye ederiz. Fakat zamanla kendi sisteminizi oturtarak Valorant’ta benzersiz bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. Türkçe dil desteğine de sahip olan oyun, Epic Games üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Oyuna alışabilmeniz adına öncelikle bol bol Antrenman Modu ile alıştırmalar yapmanızı tavsiye ederiz. Hem silahı tanıma hem de el alışkanlığınızı kazanma adına Antrenman Modu’nda takılmayı es geçmeyin deriz. 

Rocket League

rocket league
En İyi Online Oyun Tavsiyeleri 2022 8


Psyonix tarafınca geliştirilen Rocket League, arabalarla oynanan bir futbol oyunudur. Plastation 4 ve Microsoft Windows platformlarında 2016 senesinde yayımlanan oyun, sonraki yıllarda farklı platformlar için de yeni güncellemeler yapmıştır. Oyun tek benlik oynanabileceği benzer biçimde çevrimiçi de oynanabiliyor. Takımlar 1 ile 4 şahıs sayısından oluşabiliyor.

Roket destekli otomobillerle futbol keyfi yaşamak isteyenler için oldukça keyifli olan oyunun Linux kullanıcıları için hala beta sürümleri yayınlanmaya devam ediyor. Piyasaya sürüldüğü günden bu yana E3’ün en iyi spor ödülü, en iyi çoklu oyunculu ödülü, En iyi yarış oyunu, yılın spor oyunu ve multiplayer’da mükemmellik şeklinde pek çok ödüle layık görülmüştür.

Red Dead Redemption 2

red dead redemption 2
En İyi Online Oyun Tavsiyeleri 2022 9

Red Dead Redemption 2, hem birinci hem de üçüncü şahıs bakış açısıyla oynanan bir açık dünya oyunudur. Çıktığı dönem neredeyse GTA 6 çıkmış gibi heyecanlanan oyuncular, karşılarında ‘western’le harmanlanan bir maceranın içerisinde buldular.

Red Dead Redemption 2, oyuncuları yalnızca kanun kaçaklarının yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğu tehlikeli bir dünyaya itmekle kalmayıp, dağ taş demeden bu kocaman açık dünyada özgürce dolaşmalarını sağlıyor. Ana karakter Arthur ile vahşi batıyı iliklerinize kadar hissedecek, 1900’lü yılların vahşi batısında yaşayan bir kovboyun hislerini tadacaksınız.

Oyun dünyasının en detaylı oyunu olarak da kabul edilen RDR 2, bitirdikten sonra tekrar oynamak isteyeceğiniz türden yapımlar arasında. 

Apex Legends

apex featured image
En İyi Online Oyun Tavsiyeleri 2022 10

Respawn Entertainment tarafından geliştirilen oyun ücretsiz bir şekilde sunulan Battle Royale seçeneğidir. Titanfall ile aynı evrende geçer. 2019 yılında Xbox one, plasstation 4 ve Windows için piyasaya sunulan oyun, kısa bir süre içinde 10 milyondan fazla indirilmiştir.

Eş zamanlı olarak 1 milyon kullanıcıya ulaşan bu oyun kahraman nişancı konseptine sahiptir. Titanfall 2 konseptinden 30 yıl sonrasında gerçekleşen hikayesi pek çok battle royale oyununda farklı olmasını elde etmiştir. İkişer ya da üçer kişilik ekipler halinde oynanan oyunda her maç arasında 20 ekip mücadele eder.

Star Wars Battlefront II

egs starwarsbattlefrontiicelebrationedition dice g1a 01 1920x1080 87971829e831
En İyi Online Oyun Tavsiyeleri 2022 11

Electronic Arts tarafından gösterilen oyun FPS türünde bir video oyunudur. Bir önceki sürümünden farklı olarak tek oyunculu hikâye moduna haizdir. 2015 yılında çıkan sürümün devamı olan bu oyun, orijinal Star Wars üçlemesine haizdir. Ön üçlemede yer edinen pek çok karakterde de bu sürümde oynatılabiliyor.

40 kişilik çoklu oyuncularla savaşlar yapılabilmektedir. 17 Kasım 2017 yılında çıkış icra eden oyunda genel gaye daha uzun süreli bir deneyim sunmaktır. Birinci şahıs nişancı türünde olan bu oyun, serinin yeni filmlerinden bol miktarda içeriğe erişilebilirlik sağlamaktadır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap