En İyi Kedi Maması Tavsiyeleri – 2023
  1. Ana Sayfa
  2. Hayata Dair Tavsiyeler

En İyi Kedi Maması Tavsiyeleri – 2023

1

En iyi kedi maması tavsiyelerine geçmeden önce kedi mamaları hakkında kısa bir bilgi vermemiz daha doğru olacaktır. Kedi mamaları; kuru mama, yarı kuru mama ve yaş mama olmak üzere 3 grubu ayrılır. Bunlar dışında kedilerin farklı ihtiyaçlarını gidermek için özel olarak sunulan mamalar da bulunmaktadır. Örneğin; yavru kediler için farklı, yaşlı kediler için farklı ve kısırlaştırılmış kediler için farklı mama tipleri kullanmanız gerekir. Bu yazımızda kuru kedi mamaları kategorisinin en iyi markalarını bulabilirsiniz. Hadi gelin hep birlikte inceleyelim;

1- N&D Kedi Mamaları

%100 doğal içeriği ile bilinen N&D kedi mamaları, İtalya merkezli bir firma olan Farmina tarafından üretilmektedir. Oldukça besleyici ve sağlıklı olan mamalar, kedilerin damak zevki içinde idealdir. Marka tarafından üretilen mamalar; kedilerin sağlık durumuna, yaşam evrelerine, vücut ölçülerine, cinsine ve diğer benzer faktörlere göre çeşitlilik göstermektedir. Bu sayede kedinizin özel ihtiyaçlarını daha rahat karşılayabilirsiniz. Ek olarak mamalar içerisinde faydalı bileşenlerde yer almaktadır.

Farmina group bu konuda şu şekilde açıklama yapmaktadır;

Aşırı özen ve dikkat göstermemiz, yemeğin ailemizi birleştirdiğine inandığımızdan bu felsefeyi benimsediğimizden kaynaklanmaktadır. 
Kediler ve köpekler aynı evde aynı duyguları paylaştığımız ve bizim ailemizin bir parçası olan dört patili dostlarımızdır.
Beslenme onların yaşamının temeli olan mutlu hissetme ve gününü güzel geçirmenin özüdür çünkü hayvan refahının temeli onların kendilerini mutlu hissetmeleredir.  
Happy pet. Happy you.

 

İlham Kaynağımız doğa
Doğa, en büyük sağlık kaynağıdır ve bu nedenle karakteristik beslenme özelliklerimizi, teknik ve metotlarımız hep doğadan ilham alınarak geliştirilmektedir.

Farmina
nd tavuk nar kisirlastirilmis kedi mamasi 1 5 kg
N&D Kısırlaştırılmış Kediler İçin Tavuk ve Narlı Kedi Maması Çok Tercih Edilen Mamalar Arasındadır. Kedi maması tavsiyeleri noktasında önerilenler arasındadır.

2- Acana Kedi Mamaları

Günlük ve taze malzemelerden üretilen Acana mamalar, %100 doğal ve katkısız olmasıyla ön plana çıkıyor. Kolay sindirilebilir olması nedeniyle oldukça sağlıklı olan mamalar, yüksek protein oranlarıyla kedilerin enerjik ve güçlü olmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca sindirim rahatlığı sayesinde idrar yollarına dair birçok sorunun da önüne geçilmesini sağlar. Kanada merkezli olan markanın çiftliklerde serbest gezen hayvanlardan mama üretimi yaptığını bilinmektedir. 

Taze yöresel içeriklerden Biologically Appropriate evcil hayvan mamaları üretiriz ve baştan sona hepsinİ kendi ödüllü mutfaklarımızda hazırlarız.

Misyonumuz köpek mamasında yeni bir standardı temsil etmektedir. Köpeğinizi iki açıdan besleyecek şekilde tasarlanmıştır. Birincisi evrimine uygun olarak et ve protein açısından zengin, İkincisi ise yerel tedarikçiler tarafından yetiştirilen, toplanan veya yakalanan her gün mutfaklarımıza taze olarak getirilen etler, kümes hayvanları, yumurta ve balıklar kullanılarak hazırlanmaktadır.

ACANA’yı seveceğinizi düşünüyoruz. Daha da önemlisi asıl köpeğinizin çok seveceğini düşünüyoruz.

ACANA
Acana Kedi Maması ve ND Kedi Maması Karşılaştırma videosu

3- Royal Canin Kedi Mamaları

Çoğu evcil hayvan sahibi, kedisinin gerçekte ihtiyaç duyduğundan daha fazla mamaya ihtiyacı olduğunu düşünür. Bu da çoğu kedinin fazla beslendiği anlamına gelir. Bu durum yalnızca kilo alımına neden olmakla kalmaz, aynı zamanda başka sağlık sorunlarına da yol açabilir. Royal canin kedi mamaları bu noktada sizlere birden fazla çözüm ile seçenekler sunmaktadır. Resmi web sitelerinde porsiyon cetveli şeklinde sizlere yardımcı kaynaklar sunmaktadır. Buradan inceleyebilirsiniz.

royal canin british shorthair kedi mamasi
Royal Canin British Shorthair Kedi Maması

4- Proline Kedi Maması Tavsiyeleri

Yüksek fiyatlı ürünlere alternatif olarak tercih edebileceğiniz Pro Line, ekonomik ama gayet besleyici ürünler sunmaktadır. Markanın kedi maması dışında kedi kumu, çiğneme ürünleri ve yaş mamaları da bulunmaktadır. Tam bir fiyat/performans ürünü olan Pro Line kuru mamaların bazı çeşitlerinde tuz ve tahıl bulunmaktadır. Bu nedenle hassas yapılı kedilerin bu içeriklerden kaçınması gerekmektedir.

Proline dan tüketicileri için tavsiye şu şekildedir;

Kuru ve serin bir ortamda paketin ağzı kapalı olrak muhafaza ediniz.Kuru mamanın yanında kedinizin su kabında daima temiz içme suyu bulundurunuz.İnsan Gıdası olarak kullanılmamalıdır.

Güçlü bağışıklı sistemi.Sağlıklı iskelet ve dişler, Bağırsak sağlığına destek, Sağlıklı deri ve parlak tüyler..

Proline
proline adult cat kuzu etli kedi mamasi
Proline Kedi Maması

5- Brit Care Kedi Maması

“HER KEDİ FARKLIDIR” Sloganı ile dikkat çeken Brit Care markası şu şekilde açıklama yapmıştır:

Yaşına, yaşadığı ortama ve özelliklerine göre farklı ihtiyaçları vardır.  Her kedi bir birey, güçlü bir şahsiyettir. Günlük ve rutin ihtiyaçlarından yola çıkarak yeni formüller geliştirdik. Kedilerin genel ihtiyaçlarının yanında kişisel ihtiyaçlarını da dikkate aldık. Böylece birbiriyle farklılaşan ikisi tahılsız, 10 çeşit kedi mamamızı onların beğenisine sunuyoruz.

Brit Care

Taze ve kaliteli içerikler

Sadece Avrupa Birliği’ndeki tedarikçilerden gelen taze ve kaliteli içerikler kullanılır.

Sağlık birinci önceliğimiz

Dört ayaklı yavrularımızın konforu ve sağlığı her zaman birinci önceliğimizdir.

Tecrübeli profesyoneller

Brit Care mamasının üretilmesinden sorumlu profesyoneller yetiştirici ya da ev hayvanı sahibidirler.

Sadece doğal içerikler

Brit Care sadece doğal kaynaklardan elde edilmiş içerikleri kullanır (sentetik yada protein ikameleri kullanmaz).

Yüksek kalite standardları

Üretim aşamaları ISO 9001 kalite standardları ve güvencesi doğrultusunda gerçekleştirilir.

Hayvan testlerine HAYIR!

Brit Care laboratuvar hayvanları üzerinde test edilmedi ve edilmeyecektir!

Brit Care Kedi Maması Tavsiyeleri
Brit Care Kedi Maması Tavsiyeleri

Yavru Kedi Maması Neye Göre Tercih Edilmektedir?

Öncelikle kedinizin ırkına, yaş aralığına göre mevcut listedeki bilinen markalardan tercih edebilir ve beslenme cetveli ile yavru kedinizi besleyebilirsiniz.

En İyi Kedi Maması Markası Hangisi?

Bu sorunun cevabı ne yazıkki bir tane ile sınırlı kalmıyor. Bahsetmiş olduğumuz markaların her birinin ayrı ayrı güzel, ayrıcalıklı yanları vardır. Sizler karar aşamasında kediniz için mini gramajlı paketlerle alım yaparak kedinizin de en çok beğendiği mamayı tercih edebilirsiniz.

Kedimi Nasıl Beslemeliyim?

Kedinize uygun olan mamayı aldıktan sonra belirtmiş olduğumuz markaların her bir mama torbasının arkasında veya kenarında bir önerilen beslenme cetveli bulunmaktadır. Buradan bakarak yardım alabilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yap