En İyi 10 Android Emülatör Tavsiyesi
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Tavsiyeleri

En İyi 10 Android Emülatör Tavsiyesi

1

Windows’da çalışan en iyi 10 Android Emülatör tavsiyesi bulabileceğiniz bu sıralama sürekli olarak aktüel tutulmaktadır.İşte Windows için en iyi android emülatörleri;

Windows işletim sistemine haiz bilgisayarlarda android çalıştırmak pek fazlaca kişinin yapmak istedikleri içinde geliyor. Pek fazlaca sebepten dolayı windows’ta android çalıştırmak gerekebilir. Bu yazıda Windows için en iyi android emülatörleri hangileri ise onları inceleyeceğiz. Kasmayan android emülatör listesini incelemeden ilkin android emülatör nedir hep birlikte öğrenelim…

NOX PLAYER

Nox Player özellikle Android oyuncularını hedef alan bir android emulator programıdır. Her ne kadar android emülatör olsa da Nox player işini iyi yapıyor ve PUBG veya Justice League gibi büyük oyunları oynamak için en uygun emülatörlerden biri olmayı başarıyor. Nox Emulator’ün en iyi yanı, sponsorlu reklamlar olmadan tamamen ücretsiz olmasıdır. Nox Player, en iyi kasmayan android emülatör yazılımlarından bir tanesidir.

Nox Player, Klavye, Fare ve Gamepad tuşlarını eşlemenizi sağlar. Örneğin, sağa kaydırmak için eşleme kısayolu gibi hareketler için klavye tuşları atayabilirsiniz.

Ayrıca, en iyi oyun sonuçlarını elde etmek için CPU ve RAM kullanımını ayarlar seçeneğinde belirleyebilirsiniz. Android’i kasmadan kullanmak odak noktanızda ise, Nox Player sanal cihazı bir dakikadan daha kısa sürede çalıştırmayı kolaylaştırır. Nox  player pc için en iyi android emülatörlerinden biri olduğu için tavsiye edilmektedir.

Pek çok kişiye göre Nox player en hızlı android emulator olarak bilinir. Hız konusu farklı uygulamalar için göreceli olsa da sistemi yormayan stabil android emulator olarak da bilinir.

Nox ile ilgili tek sorun sisteme çok fazla yük bindirmesidir. Android bilindiği üzere aşırı kaynak tüketen bir işletim sistemi. Nox Player doğrudan donanımınızın kaynaklarını tüketmiyor olsa da içerisinde çalıştırdığı android kaynaklarınızı zorlayacaktır. Ayrıca içerisindeki android’i kolaylıkla root’layabilirsiniz.

Fiyat:  Ücretsiz

android emülatör tavsiyesi
android emülatör tavsiyesi

BLUESTACKS

BlueStacks, muhtemelen Android kullanıcıları arasında en bilinen Android emülatörüdür. Bu Emülatör genelde oyun oynamak için tercih edilir ve kurulumu son derece kolaydır. Play Store dışında, BlueStacks optimize edilmiş uygulamalarını kendi uygulama mağazasından indirme seçeneğini sunmaktadır. Her ne kadar BlueStacks klavye eşitlenesini destekliyor olsa da tuş vuruşlarında iyi sonuç vermiyor.

BlueStacks emülatörünün en büyük dezavantajı, verimlilik uygulamalarında yetersiz olması. Bunun dışında, sponsorlu reklamlar bu emülatörü kullananların canını oldukça sıkmaktadır.

BlueStacks Android emülatörü şu anda Android 7 Nougat’ı temel almaktadır.

Fiyat:  Ücretsiz / Premium 24 $

KO PLAYER

Tıpkı diğer Android oyun emülatörleri gibi, Ko Player da hafif bir yazılımla gecikmesiz oyun deneyimi sunmayı hedefliyor.

Ko Player’ın ücretsiz olduğu için bazı yerlerinde çok az reklam görebilirsiniz. Uygulama oynatıcısının uygulamaları kurması ve uygulamalar arasında gezinmesi oldukça kolaydır. Aynı zamanda klavye haritalama ve gamepad emülasyonunu da destekler.

Bu Android emülatörünün dezavantajı, bazen aniden donması ve mavi ekrana geçmesidir. Diğer emülatörlere nazaran bazı bug’lar içerir ve düzeltmeleri oldukça uzun zaman alır.

Fiyat:  Ücretsiz

GENYMOTION

Genymotion sıradan Android emülatörü değildir ve sadece geliştiricilere yöneliktir. Android simülatörü, farklı Android sürümlerine sahip çeşitli sanal cihazlarda uygulamaları test etmenize olanak sağlar. Emülatör, Android SDK ve Android Studio ile uyumludur. MacOS ve Linux ile bile çalışması oldukça esnek bir kitleye sahip olmasını sağlamıştır.

Genymotion, geliştiricilere yöneldiğinden, geliştirici dostu birçok özellikle donatılmıştır ve Android oyun deneyimi arayanlar için doğru seçim olmayabilir.

Fiyatı:  Trail / Premium 136 $ yıllık.

REMIX OS

Remix OS yukarıdaki diğer Android emülatörleri gibi bir emülatör değil. Önyükleyebileceğiniz bir Android işletim sistemidir. Pencerenin üzerine kolayca çıkabilen diğer emülatörlerin aksine, Remix OS’un ayrı bir bölüme kurulması gerekir.

Remix OS, Google’ın eski çalışanları tarafından oluşturulmuş bir şirket olan Jide Technology ürünüdür. Remix OS’yi bir USB cihazına koyabilir ve oradan elinizdeki herhangi bir bilgisayara önyükleyebilirsiniz. Android emülatörü, üretkenlik uygulamaları için iyidir, ancak ağır ve kasıntı oyunları oynamayı desteklemez.

Her ne kadar Jide teknolojisi desteğini öldürse de, yine de son Android Marshmallow sürümünü indirebilirsiniz. Bu arada, Phoenix OS olarak bilinen benzer bir proje Remix OS hayranları arasında çok beğeniliyor. Ve son zamanlarda, proje Android 7 Nougat için güncellendi.

Fiyat:  Ücretsiz

BLISS OS

Bliss OS, yukarıdaki emülatörlerden biraz farklıdır. ‘Android Emülatörlerinin’ Windows bilgisayarınızda Android’i taklit etmektedir. Bliss OS ise Android’in ta kendisidir ve ayrı bir işletim sistemi olarak kurulması gerekir.

Kurulumu için bir Sanal cihaz oluşturucu (Virtualbox gibi) ya da önyüklenebilir (Bootable) bir USB sürücüsü oluşturabilir ve Bliss OS ROM’u harici depolama birimine yükleyebilirsiniz.

Bilgisayarınızda tam Android deneyimi arıyorsanız, Bliss OS veya başka bir Android x86 tabanlı projenin kurulması her zaman daha iyidir. Bliss OS açık kaynak kodludur ve reklam veya Android emülatör karmaşasını içermez. Daha yalın ve profesyonel android deneyimi yaşamanızı sağlar.

Fiyat:  Ücretsiz

GAMELOOP

GameLoop, eski kullanıcıların Tencent Game Assistant olarak bildiği Playerunknown’s Battlegrounds uygulamasının akıllı telefon için iki versiyonu olan PUBG: Army Attack ve PUBG: Exhilarating Battlefield’in yanı sıra, Android için uluslararası PUBG versiyonunu rahat bir şekilde oynamanıza yardımcı olmak için Tencernt tarafından geliştirilmiş bir Android emülatörüdür.

GameLoop arayüzünde Çince ve İngilizce dil mevcut fakat evrensel anlamda herkesin daha rahat kontrol edebilmesi için oldukça sezgisel bir tasarıma sahip. Özellikle Pubg emülatörü arayanlar için en iyi pubg emülatörü GameLoop diyebiliriz. Tencent tarafından geliştiriliyor olması onu bu anlamda Pubg tarafında en iyi emülatör yapıyor.

Fiyat:  Ücretsiz

MUMU

PC (Nox, Bluestacks) için en iyi emülatörler arasında bile yoğun reklamlar gördükten sonra; Kullanıcılar bazı iyi alternatifler arıyorlar ve  MuMu App Player tam da bu noktada imdadımıza yetişiyor.

Yakın zamanda İngilizce dil desteği ile güncellenen Windows 10 için Android emülatörü harika performans sunuyor. Gamepad girişini düzgün bir şekilde destekleyen birkaç android emülatörden birisi olduğunu da belirtelim.

MuMu’yu sevmenin bir nedeni, kullanıcıları her birkaç saniyede bir reklamlarla bombalayan popüler android emülatörlerin aksine, daha az reklam içeriyor olmasıdır. MuMu’nun gerçek potansiyelini test etmek için popüler RPG Honkai Impact 3rd ile başlamanızı tavsiye ederim.

Şimdilik, MuMu’nun İngilizce sürümü yalnızca Windows kullanıcıları için mevcuttur. MAc için sadece Çince desteği bulunsa da MuMu’yu İngilizce diline çevirmek mümkün.

Fiyat:  Ücretsiz

LDPLAYER

LDPlayer, oyuncular için başka bir Android emülatörüdür. İyi düzeyde klavye haritalama kontrolleri ve en yeni oyunlar için çeşitli destekler dahil olmak üzere her zamanki oyuncu odaklı özelliklere sahiptir. Bu listedeki aylık olarak güncelleme alan sayılı android emülatörlerinden olan LDPlayer, kendisini sürekli olarak geliştirme çabası içerisindedir.

Son güncelleme ile Call of Duty: Mobile’ın çökmesine neden olan bir hatayı düzelttiğini biliyoruz. Ayrıca Clash of Clans, Brawl Stars, Black Desert Mobile, PUBG Mobile ve diğerleri de dahil olmak üzere bir dizi diğer oyunları da sorunsuz destekliyor. Android’in eski bir sürümünde çalışıyor, bu yüzden sonunda bu sorunu giderecek bir güncelleme aldığını görmek bu emülatöre olan güvenimizi artıracaktır. Her halükarda LDPlayer iyi bir android emülatörüdür.

XAMARIN

Xamarin, Android Studio’ya benzer bir IDE’dir. Farkı ise, daha da büyük bir geliştirme ortamı için (daha iyi veya daha kötü olabilir) Microsoft Visual Studio gibi arayüzlere bağlanabilmesidir. Ayrıca, Android Studio gibi, uygulama veya oyun testi için yerleşik bir emülatör ile birlikte gelir. Bu emülatörü oyun odaklı düşünenler değil de geliştirici olanlar tercih ederse daha doğru bir yönlendirme yapmış oluruz.

Kurulum, normal kullanım için çok sıkıcıdır. Xamarin’in emülatörü, Genymotion gibi güçlü bir android emülatör değil fakat istediğiniz gibi özelleştirebilmenizi ve kişiselleştirebilmenizi destekler.  Kişisel kullanım için ücretsizdir. Şirketler ve daha büyük ekipler bir ödeme planına tabii olarak ödeme ile bu emülatörü büyük ölçekli projeler için kullanabilirler.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir