CRM Tavsiyesi: İşletmeler İçin En İyi 5 Müşteri İlişkileri Yönetim Sistemi 2022
  1. Ana Sayfa
  2. E-Ticaret Tavsiyeleri

CRM Tavsiyesi: İşletmeler İçin En İyi 5 Müşteri İlişkileri Yönetim Sistemi 2022

0

Küçük, büyük ve orta ölçekli işletmeler için CRM tavsiyesi sayesinde müşteri ve üye ilişkileri ile iş sürecinizin en verimli biçimde sürdürülmesini sağlamak mümkündür. İşletmelerin zamandan tasarruf etmesine yardımcı olurken, aynı zamanda işleyişin sistematik biçimde sürdürülmesini sağlar. İş takibi yapmanız oldukça kolaylaşır.

CRM işletmelerde verimliliği arttırarak iş yükünü hafifletmektedir. Dolayısıyla(Müşteri İlişkileri Yönetimi) programları işletmeler için büyük kolaylık sağlamaktadır. CRM uygulaması içerisinde yer alan ve işletmelerin daha verimli olmasını sağlayan programları şöyleki sıralamak mümkündür.

crm tavsiyesi
crm tavsiyesi

Hangi İşletmeler Müşteri İlişkileri Yönetimi CRM Kullanmalıdır?

İşletmeler için CRM tavsiyeleri arasında yer alan konulardan bir tanesi de hangi işletmelerin CRM kullanımı gerektiği konudur. Bu nedenle CRM yazılımını hangi işletmelerin kullanması gerektiği konusuna kısaca değinmek gerekirse şu şekildedir.

Kurumsal İşletmeler


Kurumsal işletmeler, müşterileri arasındaki bağı güçlendirmek için birtakım yöntemler izlemektedir. Bu yöntemler arasında alan kişi ilişkilerini geliştirme periyodu, satış pazarlama taktikleri süreci ve alan kişi ile alakalı iletişimleri kontrol altında tutmak gibi süreçleri iyi değerlendirmesi gerekmektedir. Dolayısıyla bütün süreçlerin sağlıklı biçimde takip edilebilmesi için kurumsal işletmelerin, CRM yazılım kullanımı tavsiye edilir.

Kobi’ler


Kobiler mevcutta bulunan müşterileri ile arasını geliştirmek ve müşterilerin ihtiyaçlarına çözüm yolları bulmak için CRM yazılımı tercih etmeleri gerekmektedir. Aynı zamanda var olan potansiyel müşterileri ile bağlantı kurarak müşterileri ile sürdürülebilir büyüme için CRM yazılım öneri edilmektedir.

Ayrıca işletmeler için CRM tavsiyeleri içinde yer edinen CRM yazılımın sunmuş olduğu avantajlardan yararlanmak, Kobilerin gelecekle alakalı planlarında sağlıklı halde faaliyete aktarma fırsatı sunmaktadır.

Girişimciler & Startuplar


Girişimciler iş yaşamına yeni atıldıkları için kati çözüm odaklı emek verme şeklini benimser. Bu nedenle CRM yazılımı tercih etmek girişimleri her zaman diğerlerinin önüne geçirecektir. Giderek dijitalleşen dünyada girişimciler de bu faydadan yararlanmalıdır.

Yani aslında küçücük bir bakkalınız dahi olsa CRM kullanmanız oldukça önemlidir.

Müşteri İlişkileri Yönetimi-CRM Programı ile İşletmeler Neler Yapabilir?


CRM programı ile işletmelere yapılan hizmetler arasında satış başlangıcından itibaren satış bitimine kadar geçen süreci sistematik şekilde kontrol etmeyi sağlamaktadır. Dolayısıyla tüm işletmeler için tüm sürecin takibi gerçekleştirilmektedir.

Örneğin satın alan hizmetleri ile alan kişi arasında geçen diyalogda müşterinin tüm gereksinimleri için süratli bir süreç başlatılır. Ardından ürün ve hizmet teslimine kadar geçen sürecin ustalaşmış şekilde yönetilmesidir.

CRM Yazılımlarının İşletmeler İçin Sağladığı Faydalar Nelerdir?


Veri derlemesi, sunumu ve yapılacak olan işleri kolaylaştırması açısından ele alındığı zaman CRM tipi yazılımları kullanabilmek için katlanılan maliyetler işletmeye finansal açıdan zarar vermeyecek kadar düşük tutarlardır. CRM yazılımlarının yararları genel olarak ele alındığı zaman ise;

İşletme müşterilerinin tek bir sistem üstünden kolayca yönetilmesine ve çözümleme edilmesine imkân sunmaktadır.
Teklifleri ve süreçlerini anında giriş yaparak kontrol etme kolaylığı sunar.
Sistem üzerinde müşterilerle alakalı son hareketleri görmek mümkündür.
Ürün ve hizmet satışı sonrası işleyişi takip edebilmek mümkündür.
İşletmeden ayrılan eski çalışanların verilerine ulaşmak istendiği vakit anında ulaşım sağlanabilmektedir.

En iyi 5 Müşteri İlişkileri Yönetimi – CRM Tavsiyesi

Salesforce CRM


Büyük işletmeler için CRM tavsiyeleri içerisinde yer alan Salesforce CRM büyük işletmelerin sıklıkla kullandığı CRM programlarından birisidir. Dünya genelinde kullanılması ve alan kişi odaklı çalışmalarıyla CRM yazılımlarının içinde en üst sıralarda yer verilmiştir.

Salesforce CRM yazılım yıl içinde 3 defa güncelleme yapılmaktadır. Aynı zamanda kurumların tüm operasyonel işleyişini sürdürebilecek yazılım platform özelliğine sahiptir.

Microsoft Dynamics CRM


Büyük işletmeler için CRM tavsiyeleri ile alakalı malumat sahibi olmak için, bilinmesi gereken konulardan birisidir. Microsoft Dynamics CRM, bulut tabanlı yazılım türüdür. Müşteri hizmetleri ile satış pazarlama hizmetlerini tek platform üzerinden yönetilme kolaylığı sunmaktadır.

Call center entegrasyonu bayi yönetimi, sosyal medya takip edeni, satış ve kampanya yönetimi, satış sonrası gerçekleşen alan kişi yönetimi hizmetlerini kaliteli şekilde yürütülmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda internet bağlantısının olduğu bütün aygıt üzerinde kolayca çalışmaktadır. Türkiye genelinde en oldukca tercih edilen yazılım programlarından birisidir.

Zoho CRM


Zoho CRM dünya çapında en fazlaca kullanılan yazılım programları içinde yer almıştır. Kullanışlı ara yüzü ve ergonomik olması sebebiyle basit kullanım sağlar. Zoho CRM platformu üstünde birçok rolü aynı anda yapmanıza imkan sunmaktadır. Bu görevler arasında satın alan yönetimi, öneri yönetimi, e posta gönderimi, satış sonrası hizmet gibi birçok alanda platform üzerinden yönetilmektedir.

Zoho CRM, Enterprise Edition, Standart Edition, Professional Edition ve CRM Plus Edition seçenekleriyle girişimciler için büyük uygulama paketleri sunar. Aynı zamanda 10 kullanıcıya kadar parasız sürümü kullanılabilmektedir. İstediğiniz zaman sürümü yükseltebilirsiniz. Dilerseniz parasız halde kullanmak için 19 kullanıcı ile uzun süre kullanmaya devam edebilirsiniz.

HubSpot CRM


Büyük işletmeler için CRM tavsiyeleri içerisinde yer edinen, HubSpot CRM yazılımları ile işletmelerin marketing süreçlerini tek platform üstünden yönetilmesini sağlar. Buna göre SEO hizmetleri, marketing otomasyonları, içerik yönetimi sistemi, çözümleme raporlama, e mail ve satış ölçümlerine kadar birçok alanda sistemden yönetilmesini sağlamaktadır.

Özel Yazılım CRM Hizmetleri – Softcand Yazılım Hizmetleri

Listedeki tüm CRM uygulamalarını incelediniz ve sizin şirketinize ait tam uyumlu bir müşteri ilişkileri yönetim uygulaması bulamadınız. Örneğin sizin şirketinize özel ayrı bilgiler, fonksiyonlar yada eksik noktalar oluşmuş olabilir. Bazı sektörlerde özellikle bu tarz hazır CRM sistemleri tam talepleri karşılamamaktadır. Bu gibi hazır uygulamalara aylık yada yıllık ödemeler yapacağınıza tek bir seferde ödeme yaparak kendinize özel ve tüm özelliklerinize uyumlu ve entegreli şekilde CRM uygulaması yaptırabilmeniz mümkündür.

Softcand yazılım hizmetleri bu konuda kişilere ve şirketlere özel CRM uygulamaları geliştirmektedir. Tüm bu süreçleri birliklte ilerletip tüm talepleri eksiksiz şekilde yerine getirebilmektedir. Sizler de arama moturu google üzerinden yada buradan tıklayarak iletişime geçip, taleplerinizi belirterek fiyat teklifi alabilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap