2022 Yılı Yüksek Kazanç Getirecek E-ticaret Tavsiyeleri
 1. Ana Sayfa
 2. E-Ticaret Tavsiyeleri
Trendlerdeki Yazı

2022 Yılı Yüksek Kazanç Getirecek E-ticaret Tavsiyeleri

2

Son zamanlarda rekabetin arttığı e-ticaret alanında e-ticaret tavsiyeleri almadan başarılı olmak ve bu başarıyı uzun vadede sürdürmek oldukça zor bir süreçtir. Tüketici bilinci ve e-ticaret işletmelerinin artan beklentileri, işletmelerin uzun vadede başarılı olmasını sağlayan birkaç faktör olmasına rağmen, işleri işletmeler için biraz daha zorlaştırdı. Bu süreci doğru adımlarla takip ederek ve marka bilinirliğinizi artırarak müşterilerinize iyi bir alışveriş deneyimi sunmak başarılı olmanıza yardımcı olacaktır.

Önemli E-Ticaret Tavsiyeleri:

e ticaret tavsiyeleri 1
2022 Yılı Yüksek Kazanç Getirecek E-ticaret Tavsiyeleri 2

 1.E-ticarete Nasıl Başlanmalı? 

Bir e-ticaret işine başlamanın fiziksel bir işletmeye başlamaktan önemli farklılıkları olsa da, bazı benzerlikler de vardır. Çoğu planlama ve yasal adım, diğer şirketlerle aynı süreci izleyecektir. Başlama zamanı geldiğinde, bir e-ticaret işine başlamanın ne kadar farklı olabileceğini göreceksiniz. E-ticarete başlamak için izlemeniz gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

 • E-ticaret platformunuzu seçin
 • Hedef kitlenizi ve müşteri alanınızı belirleyin
 • Sattığınız ürün veya hizmeti belirleyin
 • Bir tedarikçi yada üretici ile anlaşın
 • Mağazanızı bir isim vererek alan adı oluşturun
 • Sitenizi satış odaklı tasarlayın
 • Güçlü bir marka strateji oluşturun
 • Pazarlama kampanyalarınızı oluşturun

2.E-ticarette Sektör Nasıl Belirlenmeli?

Günümüzde e-ticaret kullanarak internet üzerinden ürün satmak isteyen işletmeler, bireyler ve işletmeler bir e-ticaret sitesi kurmakta veya e-ticaret pazaryerleri üzerinden satış yapmaya başlamaktadır. Bazı işletmelerin hem e-ticaret sitelerinde hem de pazaryerlerinde satış yaptığı görülmektedir.

Satışın e-ticaret siteleri veya e-ticaret pazaryerleri üzerinden yapılıp yapılmadığına bakılmaksızın, e-ticaret yapmak isteyen işletmelerin öncelikle e-ticaret süreçlerini öğrenmeleri çok önemlidir. Katılımcılar, e-ticareti öğrendikten ve e-ticaret süreçlerini yönettikten sonra bir iş planı oluşturarak e-ticaret sektöründe nasıl ilerleyeceklerini belirlerler. Ardından, e-ticaret web sitelerini kurarak ve özelleştirerek internette ürün satmaya başlarlar.

3.E-ticarette Nasıl Hızlı Büyürüm?

E-ticarette hızlı büyümek ve başarılı bir sonuç elde etmek için uymanız gereken kriterler aşağıdaki gibidir.

 1. İyi bir kullanıcı deneyimi sağlayarak İyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak, web sitenizi tercih edilen bir platform haline getirmenizi sağlar.
 2. Web sitesi tasarımınızın dikkat çekici olduğundan emin olun Web site tasarımınızın dikkat çekici ve ilgi çekici olması, kullanıcılarda seçici bir algı oluşturur ve bu sayede daha çok tercih edilebilir.
 3. Web sitenizi kullanıcılar tarafından güvenilir hale getirerek Web sitenize güvenmek, satın alma işlemlerini artırmanıza ve müşterilerinizin potansiyel müşterilerinize rehberlik etmesine olanak tanır.
 4. Ürünlerinizi kaliteli ürün fotoğrafları ve açıklamaları ile destekleyerek Yüksek kaliteli görseller ve net ürün açıklamaları müşterilerin her zaman dikkat ettiği kriterler arasındadır.
 5. Mobil kullanıcı deneyiminizi geliştirerek Mobil kullanıcı deneyimine sahip kullanıcı dostu bir arayüz, sizi rakiplerinizin bir adım önüne geçirir.
 6. Kaliteli müşteri hizmeti sunarak Ürünlerinizin kalitesi ve müşteri memnuniyeti de satın alma oranlarını artırmaya yardımcı olur.
 7. Trendyol, N11, Hepsiburada gibi pazaryerlerinde ilgili sektörünüzde öncü satıcıları inceleyip daha detaylı fikirler elde etmeniz işinize yarayacaktır. Bu noktada kopya çekmenizi önermem çünkü aynı ürünü yada aynı taktikler ile satmaya çalışmanız satışlarınızı artırmak yerine işinizi baltalayacaktır. Unutmayın bir ürün müşteri için ne kadar daha geliştirilmiş, işini kolaylaştırabiliyor ise o kadar ilgi çekicidir.

“Son görüntülenen” önerilere benzer şekilde, bu tür bir öneri de ziyaretçi verilerinin toplanmasını gerektirir. Ayrıca bu teklif, müşterilerinize beğenebilecekleri diğer eşdeğer ürünleri sunarak satın alma aşamasını bir adım öteye taşır. Tamamlayıcı ürünler önermek, çapraz satış yapmak ve satış oranlarını artırmak için harika bir yoldur. Tabii bunun için satın alma davranışına ilişkin ayrıntılı veriler gerekiyor.

Ek olarak, bu tür önerileri e-posta kampanyalarınızda kullanmak ek bir fayda sağlar. Web sitesi ziyaretçisi, tam olarak aradıklarını bulamadıkları için mağazanızı terk etmiş olabilir. Bu nedenle, hangi ürünü incelediğinizi hatırlatmak yerine, benzer diğer ürünleri göstermek de iyi bir strateji olabilir.

Müşterilerinizin hangi ürünlerle ilgilendikleri veya hangi ürünleri satın aldıkları ile ilgili verileriniz oluşturulduğu için kişiselleştirilmiş önerilerde bulunmanız daha kolay olacaktır. Bu sayede e-postalarınızın tıklanma oranını %27 oranında artırabilir ve e-postalarınızın tıklanma oranını iki katına çıkarabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş ürün önerileri, daha önce bahsedilen kampanyaların çoğuna uygulanabilir, ör. B. Hoş geldiniz e-postaları (yeni aboneniz mağazanızı zaten ziyaret ettiyse), satın alma sonrası e-postaları, göz atma/bırakma e-postaları ve hatta toplu haber bültenleriniz. Özel ürün önerileri eklemek, e-posta kampanyalarınıza kişisel bir dokunuş eklemenize olanak tanır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap